Zobrazujú sa výsledky 1–12 z 16

 • Knihy

  Milovať Cirkev

  Nová kniha od svätého Josemaríu v slovenčine

 • Knihy

  Rozhovory s Monsignorom Escrivá

  Rozhovory majú cenu historického aj doktrinálneho zdroja. Historického preto, že nám dovoľuje spoznať ako reagoval svätý Josemaría na niektoré udalosti, či už pozitívne alebo nie, ktoré sa sa stali v šesťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia. Doktrinálny preto, že nám starostlivo a synteticky prezentuje svoje posolstvo. Na jednej strane týkajúce sa potvrdenia základných aspektov katolíckej viery a na druhej zobrazenie čŕt ducha …

 • Zľava! Zľava!
  Knihy

  Hovoriť s Bohom čísla 6 a 7

  Akcia knihy čísla 6 a 7: 

  SLÁVNOSTI A SVIATKY: JANUÁR – JÚN

   SLÁVNOSTI A SVIATKY: JÚL – DECEMBER

 • Knihy

  Spomienka na mons. Álvara del Portillo

  Mons. Álvaro del Portillo (1914-1994) bol biskup a prelát Opus Dei, po smrti Josemaríu Escrivá.

  Tieto stránky sú živou pamäťou jeho milej a silnej osoby. Tí, ktorí s ním žili, spomínajú na dobrého a verného človeka, ktorý vyžaroval pokoj a mier. Autor popisuje, ako sa formovala jeho osobnosť a ako vykonával neúnavnú službu Cirkvi.

 • Knihy

  Křesťanské povolání. Povolání do Opus Dei

  Být povolán do Opus Dei znamená kráčet po specifické cestě: milovat Boha nade všechny věci a druhé lidi pro lásku k Němu.

 • Knihy

  15 dní so svätým Josemaríom Escrivá

  Kniha vyšla ako 13. v edícii Modlíme sa 15 dní s… Ako všetky aj tu nájdete stručný životopis Josemaría Escrivá (1902 – 1975) a potom 15 dní spoznávate ducha – spiritualitu svätca.

 • Knihy

  Opus Dei. Nájsť Boha v práci a v každodennom živote

  Kniha prináša základné informácie o Opus Dei, o jeho aktivitách a cieľoch.

 • Knihy

  Panna Mária, matka krásnej lásky

  Dielo približuje život Matky nášho Pána v tichu a prirodzenosti života svätej rodiny, ako pomôcku a odpoveď na otázky kresťanov na ich ceste k svätosti, ku ktorej povoláva sám Boh.

 • Knihy

  Rozhovor o zakladateľovi Opus Dei

  Najbližší spolupracovník a prvý nástupca sv. Josemaríu Escrivá odpovedá na rôzne otázky týkajúce sa súkromného i sviatostného života tohto moderného svätca. 

 • Knihy

  Případ Opus Dei

  Známy taliansky publicista Vittorio Messori predkladá čitateľom nestranný pohľad na pôsobenie, organizáciu a ciele Opus Dei. Hoci toto dielo patrí medzi literatúru faktu, autor dokázal pútavým spôsobom priblížiť charakter Opus Dei. Kniha vyšla v českom jazyku.

 • Knihy

  Vyhňa

  Kniha obsahuje 1055 bodov pre meditáciu, rozdelených do 13 kapitol. Mnohé z týchto úvah, ktoré zakladateľ Opus Dei napísal väčšinou v tridsiatych rokoch, sú autobiografické, hoci často sa objavuje rozprávanie v tretej osobe.

 • Knihy

  Krížová cesta – Svätý ruženec

  Autorom modlitebníka je sv. Josemaría Escrivá, zakladateľ Opus Dei. V knihe nájdete jeho životopis a viaceré vzácne predslovy. Svätý ruženec a Krížová cesta obsahujú doposiaľ na Slovensku nepublikované modlitby autora.

  „Tak ako inokedy aj dnes musí byť ruženec mocnou zbraňou, aby sme mohli zvíťaziť v našom vnútornom boji a tiež má byť pomocou všetkým ľuďom.“

  „Kresťanská radosť má …